Szkolenia motorowodne i żeglarskie

szkolenia_nautica-s1

Plan i lokalizacja zajęć  Instruktorzy   Aktualności

OFERTA SZKOLEŃ

STERNIK MOTOROWODNY

Szkolenie zgodne z wymogami najnowszych przepisów Ministra Sportu i Turystyki. Kurs sternika motorowodnego przygotowuje do egzaminu na patent sternika motorowodnego i zawiera elementy szkolenia teoretycznego i praktycznego. Zakres poruszanych treści odpowiada zagadnieniom egzaminacyjnym. Wykładowcami są instruktorzy PZMWiNW posiadający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkolenia motorowodnego. Kurs praktyczny realizowany jest na łodzi typu RIB.

Regulacja Przepisów:
a) Patent sternika motorowodnego uzyskuje osoba, która:
1) ukończyła 14 rok życia;
2) zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.

b) Osoba posiadająca patent sternika motorowodnego jest uprawniona do prowadzenia jachtów motorowych:
1) po wodach śródlądowych;
2) o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.
3) Osoby w wieku poniżej 16. roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika do 60 kW.

ŻEGLARZ JACHTOWY

Kurs prowadzony na przystani żeglarskiej realizowany jest w oparciu o łodzie klasy OMEGA. Instruktorzy żeglarstwa chętnie dzielą się doświadczeniem zdobytym na wodzie oraz uczą manewrowania jachtem w różnych warunkach. Wiedza zdobyta na kursie pozwoli zdać egzamin i cieszyć się upragnionymi uprawnieniami.

Regulacja przepisów:
a) Patent żeglarza jachtowego uzyskuje osoba, która:
1) ukończyła 14 rok życia;
2) zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.
b) Osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych:
1) po wodach śródlądowych;
2) o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

REGULAMINY I DOKUMENTY
1. Deklaracja uczestnika – pobierz

Baw się i korzystaj ze sprzętu bezpiecznie i odpowiedzialnie. Wszystkich pasjonatów motorowodniactwa i żeglarstwa zapraszamy do uczestnictwa w kursach przygotowawczych do egzaminów na sternika motorowodnego i żeglarza jachtowego. Gwarantujemy profesjonalne szkolenie prowadzone przez instruktorów z wieloletnim doświadczeniem, instruktorów Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Dzięki nam zdobędziesz rzetelną wiedzę, dzięki której z powodzeniem zdasz egzamin.

POL_PZMiNM_logologo_msit

  • Szkolenia - Academia Nautica
  • POL_PZMiNM_logo
  • logo_msit
  • szkolenia_nautica-s1