CIVITAS

CIVITAS jpg

Szczecinecki system wypożyczalni rowerów powstawał podobnie jak krakowski jako jeden z pierwszych w Polsce. Jego założeniem był zintegrowany system wypożyczania rowerów z możliwością oddania ich w innym punkcie. Lokalizacja punktów wypożyczalni z założenia była związana z ważnymi punktami komunikacyjnymi i największymi atrakcjami miasta. Do dyspozycji blisko 50 szt. rowerów, które tanio można wypożyczyć w Szczecinku. Nie musisz przywozić swojego roweru.
Obecnie wypożyczalnia jest modernizowana w oparciu o nowe rozwiązania technologiczne, a wędrówkami rowerowymi można cieszyć się w dwóch punktach:
1. Na plaży miejskiej przy Wyciągu do Nart Wodnych, ul. Mickiewicza 22 w Szczecinku (wypożyczalnia tradycyjna)
2. Centrum Informacji Turystycznej ul. Bohaterów Warszaw 6a w Szczecinku oraz Mysia Wyspa (wypożyczalnia bezobsługowa)

rowerrry

Taksówki wodne to zabytkowe łodzie pamiętające początek wieku XX, dla lubiących niezwykle klimatyczne rejsy zapraszamy do skorzystania z jednej z nich. Taksówki kursują po jeziorze Trzesiecko, wożąc pasażerów we wskazane przez nich miejsce. To doskonałe uzupełnienie tramwaju wodnego kursującego wg rozkładu godzinowego. Taksówka wodna to idealny środek transportu na weekendowy wypad na Mysia Wyspę.
Zarezerwuj już teraz:
Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna
Kapitan Jerzy Groblewski Tel. +48 532 590 763

mz

Wybierając się na spacer parkiem możesz spotkać ciekawe wehikuły – riksze. Przejażdżka rikszą dostarcza wielu miłych wspomnień, za niewielką opłatą możesz poznać wiele urokliwych zakątków zabytkowego parku miejskiego czy szczecineckiego deptaku.

2jjj

 

Mysia Wyspa to doskonały pomysł na weekendowy wypad za miasto. Dobrze przygotowana plaża z miejscem do kąpieli, bliskość punktu gastronomicznego oraz szeregu atrakcji dla młodszych i starszych odwiedzających sprawia, że cieszy się ona niezwykła popularnością, nie tylko podczas letnich upałów. Można nie tylko zakosztować kąpieli słonecznych, ale również cieszyć podniebienie dobrze przyrządzoną rybą. Można powiedzieć, że jest to obowiązkowy przystanek podczas wędrówek pieszych i rowerowych ścieżką rowerową wiodącą wokół jeziora Trzesiecko. Mysia Wyspa to ciekawy zakątek oddalony nieco od miasta, do którego można dostać się na wiele sposobów, wykorzystując przy tym ciekawe formy aktywności. Szczecinecka biała flota: statek spacerowy Księżna Jadwiga oraz prawdziwy tramwaj wodny Bayern są do dyspozycji klientów w stałych, rozkładowych godzinach rejsów. Wszyscy miłośnicy sportów wodnych mogą dodatkowo skorzystać z kajaków, rowerków wodnych oraz rejsów taksówką wodną. Cykliści mogą dostać się na Mysią Wyspę jednośladem, korzystając np. z usług wypożyczalni rowerów prowadzonej przez Szczecinecki LOT. Dzięki grobli łączącej ją ze stałym lądem oraz dobrze przygotowanemu parkingowi możliwy jest również dojazd samochodem. Mysia Wyspa pomimo dużej popularności nadal pozostaje miejscem cichym i spokojnym, w którym można się miło zrelaksować. Integralną część Mysiej Wyspy stanowi pomost, do którego cumują statki.

lakla

Galeria Aktualności Filmy promocyjne

Einfaches RGBCivitas Plus Renaissance to wyjątkowy projekt realizowany w tak renomowanych turystycznie miastach jak Perugia we Włoszech, Skopie w Macedonii, Gorna Orachovica w Bułgarii, i Bath w Wielkiej Brytanii oraz w Szczecinku. Głównymi założeniami programu jest rozwój alternatywnych form transportu, wykorzystujących ekologiczne rozwiązania. Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna jest jednym z wiodących partnerów programu. Z pomocą Civitas Plus Renaissance udało się nam stworzyć Szczecinecką Wypożyczalnię Rowerów, opartą na bezobsługowym systemie wypożyczenia, wprowadzić możliwość przejażdżki rikszą po alejkach zabytkowego, unikalnego w skali Europy Parku Miejskiego. Mieszkańcy Szczecinka i odwiedzający nasz region mogą wybrać się w rejs po jeziorze Trzesiecko taksówką wodna czy przystanąć i np. zrobić sobie zdjęcie na jednym z pomostów: „Centrum”, nieopodal muszli koncertowej i pomoście „Mysia Wyspa” – obowiązkowym przystankiem podczas wędrówek rowerowych wokół jeziora. Civitas Plus Renaissance w Szczecinku to również: SAPiK, Komunikacja Miejska, Politechnika Koszaliński i naturalnie Miasto Szczecinek.

  • ci
  • civitas 4
  • civitas 3
  • civitas 2
  • CIVITAS jpg
  • rowerrry
  • mz
  • 2jjj
  • lakla
  • Einfaches RGB
Video
+