Piękny park położony wokół jeziora zachęca do aktywności i wypoczynku nie tylko w upalne dni.
Szachy plenerowe
Miłośnicy tej królewskiej gry, których w naszym mieście nie brakuje, mogą grać pod chmurką w szczecineckim parku miejskim.
Znajdują się tu dwie plenerowe szachownice: jedna przy CK Zamek, a druga obok wyspy Tajwan. Przygotowane są 32 dwukolorowe figury o wysokości 60 cm.
Jest to rozrywka, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób starszych ale także dzieci. Ta forma jest alternatywą dla tradycyjnych szachów domowych, sprzyja integracji oraz zachęca do wyjścia i spędzenia czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu natury.
Siłownie plenerowe
Na terenie miasta Szczecinek w infrastrukturę towarzyszącą, która jest niewątpliwie atrakcją dla mieszkańców jak i turystów, wpisują się siłownie plenerowe. Nie ma nic lepszego niż ruch na świeżym powietrzu w parku pełnym walorów. Specjalnie przygotowane do tego sprzęty dają możliwość urozmaicenia wysiłku fizycznego.
Jest to zestaw trwałych urządzeń sprawnościowych zapewniający pełen zakres ćwiczeń rekreacyjnych na górne partie ciała, nogi, zwiększenie wytrzymałości, poprawę elastyczności i krążenia. Przyrządy do ćwiczeń fitness na zewnątrz.
Outdoor Fitness Center to linia stalowych, bezobsługowych urządzeń sprawnościowych odpornych na warunki atmosferyczne i próby zniszczenia. Zbudowane są z grubych stalowych rur i zaprojektowane tak, aby być bezpieczne i łatwe w instalacji.
Dziś wszyscy zdają sobie sprawę, że sprawność fizyczna i sportowy styl życia są niezwykle ważne do poprawy zdrowia. Poprzez siedzący tryb pracy i brak ruchu plagą staje się problem otyłości zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Należy takim osobom dać impuls i możliwości do zmiany stylu życia na zdrowszy.
Urządzenia służą do ćwiczeń całego ciała: nóg, ramion, brzucha i pleców. Podzielone są również na grupy służące do treningu siłowego, poprawiające koordynację, poprawiające krążenie krwi i masujące.
Nordic walking
Oprócz wyżej prezentowanych atrakcji, tereny Powiatu Szczecineckiego to również rekreacja w oparciu o coraz bardziej popularną formę jaką jest nordic walking, czyli marsz ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. Pozostawał jednak formalnie nieopisany aż do publikacji Marko Kantaneva z 1997 roku.
[hybrid_gallery_carousel ids=”309,308,307,306″ size=”equal” ratio_w=”4″ ratio_h=”3″ columns=”3″ gap=”10″ cm=”false” nav=”false” dots=”false” formats=”false” color=”#b90000″ img_hover=”false” img_filter=”false” style=”1″ meta_title=”false” meta_descr=”false” click_action=”lb” link_tg=”same” buttons=”false” lightbox=”mp” animation=”fadeInUp” preloader=”1″ loader_delay=”300″ ct_w_vl=”100″ ct_w_un=”pc” ct_align=”none” custom_class=”” custom_id=”” res=”{#1024#:{#w#:#auto#,#w_vl#:#100#,#w_un#:#pc#,#cols#:#auto#,#align#:#auto#},#800#:{#w#:#auto#,#w_vl#:#100#,#w_un#:#pc#,#cols#:#auto#,#align#:#auto#},#768#:{#w#:#auto#,#w_vl#:#100#,#w_un#:#pc#,#cols#:#auto#,#align#:#auto#},#600#:{#w#:#auto#,#w_vl#:#100#,#w_un#:#pc#,#cols#:#auto#,#align#:#auto#},#480#:{#w#:#auto#,#w_vl#:#100#,#w_un#:#pc#,#cols#:#auto#,#align#:#auto#}}”]