Bogdan Bereszyński – przewodnik turystyki terenowej II stopnia, przodownik turystyki pieszej, rowerowej, kajakowej, motorowej, przewodnik InO imprez na orientacje, instruktor krajoznawstwa. Przewodnik po Szczecinku i okolicach oraz Polsce.

 

 

Małgorzata Kuszmar – nauczyciel języka niemieckiego i niemieckojęzyczny przewodnik po Szczecinku i okolicach. Rodowita Szczecinecczanka.

 

Renata Grondys – ukończyła kurs przewodnika województwa zachodniopomorskiego i zdała egzamin państwowy w Szczecinie, przez wiele lat pracowała w CIT Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinku. W 2007 roku otrzymała odznakę honorową Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla turystyki”. Przewodnik po Szczecinku i okolicach.

 

Ireneusz Markanicz – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Szczecinku, znawca lokalnej historii. Przewodnik po Szczecinku i okolicach jak również przewodnik w języku angielskim.

 

Mateusz Zacharewicz – Ukończył studia wyższe historyczne specjalność archeologia pomorska. Zainteresowania to: butonistyka, osadnictwo wczesnośredniowieczne i okres napoleoński. Muzealnik, historyk regionalista, odkrywca, animator. W wolnych chwilach obieżyświat. Przewodnik po Szczecinku i okolicach.

 

Przemysław Wolak – przewodnik wędkarski, od najmłodszych lat ma kontakt z wodą. Głównie skupia się na łowieniu ryb drapieżnych metodą spinningową. Właśnie tą techniką kusi większość ryb w okolicznych pięknych jeziorach i rzekach powiatu Szczecineckiego. W odskoczni od spinningu potrafi złowić dorodne leszcze zamieszkujące najgłębsze wody naszych jezior, pasjonat wędkarstwa niewyobrażający sobie życia bez ryb i otaczającej go przyrody.