Po raz kolejny wspieramy naszych lokalnych wędkarzy! Szczególnie tych, którzy mają utrudnione możliwości uprawiania swojego hobby! W końcu zostały ogłoszone projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście. Każda propozycja jest warta uwagi i powinna być zrealizowana – jednak trzeba wybrać te najciekawsze i najbardziej potrzebne, dlatego też serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Szczecinka do głosowania m.in. na projekt nr 10!!
Głosować możecie tutaj: GŁOSOWANIE ON-LINE
Celem projektu jest budowa pomostów, które umożliwią wędkarzom niepełnosprawnym bezpieczne oddawanie się swojej pasji. Aktywizacja osób niepełnosprawnych, stwarzanie możliwości bezpiecznego i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, to zadanie nowoczesnego miasta, otwartego na potrzeby wszystkich grup społecznych.
Celem głównym projektu jest aktywizacja osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także osób starszych, które dotychczas miały ograniczone możliwości bezpiecznego wędkowania, poprzez wybudowanie dwóch kładek (pomostów) na stałe związanych z umocnionym brzegiem jeziora Trzesiecko, na wysokości Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety. Lokalizacja ta nie jest przypadkowa, gdyż ulica Księżnej Elżbiety umożliwia osobom poruszającym się na wózkach, na komfortowy dojazd niemal do samego jeziora i wypakowanie całego ekwipunku. Stwarzanie możliwości aktywnego wypoczynku, wyciąganie osób niepełnosprawnych z domu, to zadanie, którego powinni się podejmować wszyscy, mający na to wpływ, Planowane pomosty mają kształtem nawiązywać do tarasu widokowego, który obecnie stoi na przedłużeniu ulicy Witolda Pileckiego. Ma mieć kształt półokręgu, o średnicy 3 metrów. Od normalnych pomostów odróżnia go to, że balustrada w jego centrum jest znacznie niższa od standardowej. Takie rozwiązanie umożliwia komfortowe i bezpieczne wędkowanie osobie na wózku inwalidzkim.Dotychczas, pomimo dobrze rozbudowanej infrastruktury na jeziorze Trzesiecko, jeszcze nie uwzględniono potrzeb wędkarzy poruszających się na wózkach inwalidzkich, dlatego też projekt ten umożliwia zlikwidowanie tej bariery, mocno ograniczającej niepełnosprawnym ruchowo możliwość oddawania się tej pasji. W dobie mocno starzejącego się społeczeństwa budowa takich konstrukcji staje się koniecznością.