SzLOT jako organizacja

Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna – SzLOT

Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna działa od 27 lipca 2007 roku. Jej siedziba znajduje się w Szczecinku przy ul. Mickiewicza 2. Stowarzyszenie zostało powołane na podstawie listu intencyjnego przedstawicieli Miasta Szczecinek oraz Powiatu Szczecineckiego dotyczącego chęci współtworzenia Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Miasto i Powiat użyczyli majątek do prowadzenia działalności organizacji. Członkami SzLOT są członkowie założyciele oraz przedsiębiorcy branży turystycznej zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym.

Celem SzLOT jest:

 • kreowanie i upowszechnianie wizerunku Miasta Szczecinek oraz Powiatu Szczecineckiego, jako atrakcyjnych turystycznie;
 • kreowanie i rozwój produktu turystycznego wokół lokalnych atrakcji turystycznych;
 • prowadzenie Niepublicznej Placówki Oświatowo-Wychowawczej Academii Nautica;
 • prowadzenie Wyciągu do Nart Wodnych i Wakeboardu w Szczecinku;

SzLOT realizuje swoje cele między innymi przez:

 • dążenie do współpracy z podmiotami gospodarczymi z branży turystycznej oraz z władzami lokalnymi, regionalnymi i centralnymi;
 • organizację i obsługę ruchu turystycznego;
 • współtworzenie produktów turystycznych Pomorza Zachodniego;
 • promocja aktywnych form wypoczynku i rekreacji;
 • prowadzenie zajęć Academii Nautica w różnych grupach tematycznych, związanych z aktywnościami wodniackimi oraz turystycznymi;
 • podnoszenie bezpieczeństwa na wodach jeziora Trzesiecko, prowadzenie trzech strzeżonych plaż miejskich;
 • prowadzenie wypożyczalni sprzętu wodnego;
 • organizowanie spływów kajakowych;
 • prowadzenie wypożyczalni rowerów;
 • organizowanie obozów młodzieżowych oraz imprez integracyjnych;
 • pozyskiwanie środków finansowych z zewnątrz na rozwój turystyki;
 • udział w imprezach, seminariach, sympozjach, konferencjach, szkoleniach;
 • organizowanie imprez sportowych rangi regionalnej, ogólnopolskiej oraz europejskiej i światowej np. Mistrzostwa Europy w Narciarstwie Wodnym, Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie lub kulturalno- rekreacyjnych takich jak Projekt Plaża;
 • realizację projektów medialnych z ogólnopolskimi stacjami telewizyjnymi;
 • Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna jest organizatorem turystyki i jest wpisana do rejestru organizatorów turystyki w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie pod numerem 5/13.

Statut_SZLOT

Zarząd Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej

Prezes Zarządu – Piotr Misztak
Wiceprezes Zarządu – Robert Duszyński
Członek Zarządu – Bożena Obłamska

Komisja Rewizyjna Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej

Adam Wyszomirski
Ryszard Kolanowski
Marian Zieliński

Lista czLonków Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej
(22 podmioty)

Bartosz Bielicki

logotyp comdrewComdrev – jest to firma działająca w sektorze informacji technologicznej. Zajmuje się wdrażaniem nowości informatycznych dla użytkowników biznesowych i domowych. Strukturę firmy tworzą cztery działy: Dział Technologii Internetowych, Komputery, Team-Serwis i Oprogramowania. Firma stale się rozwija, a kadra w niej pracująca jest wysoko wykwalifikowana i skora do współpracy.

 

COMDREV.PL Spółka z o.o.
ul. Plac Winniczny 12
78-400 Szczecinek tel. 94 374 85 69 – Centrala
tel. 94 374 25 40 – Centrala
tel. 94 717 39 11 – Fax
e-mail: office(at)comdrev.com.pl
www.comdrev.com.pl

Małgorzata Hardie-Douglas

logotyp dom woźnego jpgDom Woźnego – serwuje polską kuchnię oraz pierogi, ręcznie robione według tradycyjnych receptur. Pierogi przypominają nam te robione przez nasze babcie lub mamy, a zupy to prawdziwa poezja smaku. Każde danie jest przygotowywane ręcznie, zawsze ze świeżych składników. Uroku lokalowi dodaje jego wystrój, dwa poziomy pełne starych gadżetów. Można wygodnie usiąść na kanapach, posłuchać klimatycznej muzyki, na deser zjeść domowe ciasto i napić się kawy.

 

Dom Woźnego
ul. Ks. Elżbiety 3
78-400 Szczecinek
tel. (94) 374 83 91
e-mail: kontakt@pierogiszczecinek.pl
www.pierogiszczecinek.pl

Dariusz Kawalec

merkury 2Hotel i Restauracja Merkury – restauracja specjalizuje się w kuchni staropolskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Polewki Szczecineckiej. Jedną z zalet tego miejsca jest, to że goście przyjmowani są całą dobę. Hotel usytuowany jest blisko centrum miasta, przy skrzyżowaniu dróg prowadzących ze Szczecinka do: Słupska, Poznania, Koszalina i Szczecina. Jest to miejsce, w którym można zorganizować szkolenia, wszelkiego rodzaju kursy, konferencje czy imprezy okolicznościowe.

 

Hotel Merkury
ul. Cieślaka 11
78-400 Szczecinek
tel.+48 (94) 374 04 02
+48 (94) 374 35 26
fax.+48 (94) 374 35 26
e-mail: merkury_sc@poczta.onet.pl
www.merkury.maxmedia.pl

Ryszard Kolanowski

logo marina 2Ośrodek Konferencyjno – Wypoczynkowy Marina – Ośrodek znajduje się w malowniczej miejscowości Borne Sulinowo. Położony jest w pięknym lesie, nad jeziorem Pile, zaledwie kilkanaście metrów od niego. To idealne miejsce na imprezy zorganizowane, dla dużej ilości osób oraz na prywatny wypoczynek w gronie rodzinnym. W Marinie znajduje się restauracja oraz bar. Restauracja serwuje tradycyjną polską kuchnię, a podawane porcje są w stanie zaspokoić każdy głód. Na terenie Ośrodka znajduje się boisko do siatkówki, altana z grillem, wędzarnią i kominkiem. Marina jest ośrodkiem funkcjonującym przez cały rok, jednak najlepiej przybyć tu latem.

Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy „MARINA”
ul. Jeziorna 9
78-449 Borne Sulinowo
tel. 94 712 76 00
tel. kom. 602 624 237
tel. kom. 604 423 768
e-mail: bornemarina@wp.pl
www.bornemarina.pl

Janusz Leszko
Barbara Lisaj

merkury 2Hotel i Restauracja Merkury – restauracja specjalizuje się w kuchni staropolskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Polewki Szczecineckiej. Jedną z zalet tego miejsca jest, to że goście przyjmowani są całą dobę. Hotel usytuowany jest blisko centrum miasta, przy skrzyżowaniu dróg prowadzących ze Szczecinka do: Słupska, Poznania, Koszalina i Szczecina. Jest to miejsce, w którym można zorganizować szkolenia, wszelkiego rodzaju kursy, konferencje czy imprezy okolicznościowe.

 

Hotel Merkury
ul. Cieślaka 11
78-400 Szczecinek
tel.+48 (94) 374 04 02
+48 (94) 374 35 26
fax.+48 (94) 374 35 26
e-mail: merkury_sc@poczta.onet.pl
www.merkury.maxmedia.pl

Piotr Misztak

piotr misztakPrezes Zarządu Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej

Piotr Misztak – rodowity Szczecinecczanin, absolwent Wydziału Edukacyjno-Filozoficznego Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku, Psychologii w Zarządzaniu, Public Relations oraz Reklamy i Promocji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także doktorant w Katedrze Nauk Społecznych Politechniki Śląskiej. Pasjonuje go psychologia społeczna, szczególnie w sferze zarządzania, jego specjalnością jest komunikacja w procesie negocjacji. Chętnie też podejmuje się wyzwań związanych z reklamą i mass mediami, na tym polu ma wiele osiągnięć. Zawodowe umiejętności zdobywał Referacie Rozwoju i Promocji oraz Kontaktu z Mediami w Urzędzie Miasta Szczecinek i współtworzył Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. Jako wicedyrektor SAPiK doskonale sprawdził się w roli organizatora życia kulturalnego mieszkańców Szczecinka oraz kampanii wizerunkowej miasta. Od 2011 roku pełni funkcje Prezesa Zarządu Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Dzięki niemu hasło: Szczecinek daj się wyciągnąć nabrało zupełnie nowego znaczenia.

Bożena Obłamska

garage 2Pub Garage – Pub w samym środku szczecineckiego parku, nad rzeką Niezdobną. Jest to miejsce gdzie można posłuchać dobrej muzyki i napić się zimnego piwa. Garage od wielu lat jest bardzo istotnym punktem kulturalno – rozrywkowym. Organizowane są tutaj różnego rodzaju, koncerty, wieczorki poetyckie oraz imprezy tematyczne, Garage promuje artystów mniej lub bardziej znanych zarówno ze Szczecinka jak i z całej Polski. To odróżnia Garage od innych Pubów i działa pozytywnie na wizerunek całego miasta.

 

PUB Garage
ul. Mickiewicza-park
78-400 Szczecinek, Poland
e-mail: pubgarage@facebook.com
www.facebook.com/pubgarage

Bogdan Ogrodowski
Barbara Zasada

logo sosw 2Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Szczecinku – jest to całodobowa placówka szkolno – wychowawcza. W ośrodku istnieje 5 grup wychowawczych, do których należy 60 uczniów. Z grupami pracuje 9 wykwalifikowanych wychowawców. Placówka położona jest na granicy miasta, w pobliżu znajduje się las, jezioro, szlak rowerowy i edukacyjna ścieżka ekologiczna. Przy ośrodku znajduje się internat, który w okresie wakacyjnym udostępniany jest jako baza noclegowa dla turystów. Obiekt jest ogrodzony i monitorowany. Do dyspozycji jest świetlica, stół do tenisa stołowego oraz niewielka sala gimnastyczna i plac zabaw. Przy ośrodku powstał również „Orlik”, czyli kompleks boisk do gry w piłkę nożną, siatkówkę oraz koszykówkę.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy
ul. Stanisława Staszica 18
78-400 Szczecinek
e-mail: sekretariat_sosw@op.pl
tel. 094 3731057
www.sosw-swiatki.pl

Miasto Szczecinek

Miasto SzczecinekUrząd Miasta Szczecinek
Pl. Wolności 13
78-400 Szczecinek
tel. +48 94 371-41-58
fax. +48 94 374-02-54
e-mail: urzad@um.szczecinek.pl
www.szczecinek.pl

Powiat Szczecinecki

Powiat SzczecinekStarostwo Powiatowe w Szczecinku
ul. 28 Lutego 16
78-400 Szczecinek
tel. (+ 48) 94 372 92 00
tel. (+48) 94 372 44 88
fax. (+ 48 94 372 92 56
e-mail: starostwo@powiat.szczecinek.pl
www.powiat.szcecinek.pl

Komunikacja Miejska

0c71a85fde1da2ff35763f80f874bfd8KOMUNIKACJA MIEJSKA SP. Z O.O. W SZCZECINKU
ul. Cieślaka 6a
78-400 Szczecinek
tel. (94) 374 35 73
(94) 374 35 86
e-mail: biuro@pks-km.szczecinek.pl
www.pks.szczecinek.pl

Aqua-Tur Sp. Z o.o.

2 aqua-tur logo 800Aqua-Tur jest to kompleks sportowo – rekreacyjny składający się z zespołu krytych pływalni, kortów tenisowych, ścianki wspinaczkowej i strzelnicy sportowej. Od momentu otwarcia basenu w 2002r obiekt prężnie działa i ciągle się rozwija. Idealne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek, miejsce to gwarantuje zabawę dla całej rodziny, każdy może znaleźć tu coś dla siebie. W skład pływalni wchodzą: basen sportowy i rekreacyjny, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia wodna, 2 sauny, solarium. Znajduje się tam również sklepik i kawiarnia. Centrum tenisowe, położone w bezpośrednim sąsiedztwie basenu jest jednym z największych tego typu obiektów w województwie zachodniopomorskim. Na odwiedzających czeka 8 kortów ziemnych otwartych i 3 kryte, a także tenisowa ścianka treningowa, stoły do ping-ponga, boisko do badmintona. Istnieje możliwość zajęć z instruktorem. W tym samym miejscu znajduje się także ścianka wspinaczkowa, która pozwoli utrzymać doskonałą formę zarówno profesjonalistom, jak i osobom początkującym.

„AQUA-TUR” Spółka z o.o.
ul. Szczecińska 2
78-400 Szczecinek
tel. 94 372 96 28
fax. 94 372 96 27
e-mail: biuro@sport.szczecinek.pl
www.basen.szczecinek.pl

Marian Zieliński

logo jasne Lesny DworLeśny Dwór – położony jest w zacisznej leśnej części Szczecinka, zapewniając swoim gościom ciszę i spokój, z daleka od miejskiego zgiełku, jednocześnie czas potrzebny na dotarcie do centrum miasta jest niewielki. Jest to rodzinna firma zajmująca się głównie organizacją imprez okolicznościowych. Osoby preferujące aktywny wypoczynek znajdą tu dla siebie rozrywkę w postaci tras rowerowych i do biegania. Atrakcyjne usytuowanie Leśnego Dworu oraz piękne otoczenie zapewniają idealne warunki dla spotkań rodzinnych.

Leśny Dwór
ul. Wierzbowa 4
78-400 Szczecinek
tel. 600 292 232
600 458 194
603 324 114
fax. 94 717 37 62
e-mail: lesny.dwor@gazeta.pl
www.lesnydwor-szczecinek.pl

Adam Wyszomirski

adam wPrzewodniczący Komisji Rewizyjnej Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej

Adam Wyszomirski – Radny województwa zachodniopomorskiego, Prezes Zarządu Spółki „Szpital” w Szczecinku. Urodził się i wychował w Szczecinku. Dyplom studiów magisterskich uzyskał na Wydziale Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Później ukończył także m.in. podyplomowe studia reklamy i promocji oraz public relations na poznańskim UAM. Obecnie kończy studia doktoranckie na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Praca zawodowa, polityka, praca społeczna. W latach 1997-2001 pracował jako dziennikarz radiowy. Był rzecznikiem prasowym Burmistrza Miasta Szczecinek od 2001 do 2004 roku. Następnie objął funkcję dyrektora Szczecineckiego Ośrodka Kultury. Współtworzył i został dyrektorem Samorządowej Agencji Promocji i Kultury SAPiK w Szczecinku. Od 2011 do 2013 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Szczecinku. Od 2013 do 2014 pełnił funkcję dyrektora w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie – biuro Koszalin. Obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu spółki „Szpital” w Szczecinku.

www.adamwyszomirski.pl

Ireneusz Marcinkowski

logo orzełek 2Hotel Orzeł – Pomimo swojej lokalizacji przy drodze krajowej nr 11 na trasie Poznań – Koszalin – Kolobrzeg, swoim gościom gwarantuje przytulny wystrój, ciszę, spokój i prywatność. Leży w niewielkiej odległości od centrum miasta i wszelkich szczecineckich atrakcji turystycznych. Hotel gwarantuje bezpłatny dostęp do Wi-Fi oraz prywatny monitorowany parking. Do użytku gości jest również altana ze sprzętem do grillowania w letnie wieczory.

„ORZEŁ”
ul. 1 Maja 74
78-400 Szczecinek
tel. +48 94 37 239 75
kom. +48 604 648 720
e-mail: ireneuszmarcinkowski@wp.pl
www.hotelorzel.pl

Saint-Joseph Sp.j.

sint jiSint Ji Lounge Bar & Rooms – niebanalne wnętrza zarówno pokoi jak i baru. Każdy hotelowy pokój ma swój własny, unikalny charakter. Bar oferuje największy wybór belgijskich piw oraz wyszukanych drinków. Sint Ji posiada również jedyne w swoim rodzaju patio, które zostało urządzone w stylu egzotycznym. Znajduje się na nim osobny bar pokryty trzciną, bambusowa roślinność oraz jacuzzi. Każdy, bez względu na to czy jest miłośnikiem relaksu czy szuka rozrywki, znajdzie tutaj coś idealnego dla siebie.

 

SINT JI ROOMS
Pl. Sowińskiego 4
78-400 Szczecinek
tel. +48 94 37 204 08
e-mail: info@sintji.com
www.sintji.com

Pałac Siemczyno

179351_logoPałac Siemczyno – Pałac położony nad jeziorem Drawsko, które jest największym jeziorem Pojezierza Drawskiego. Pałac oferuje pokoje w różnych kolorach, w pełni wyposażone, o różnej wielkości, wedle upodobania swoich klientów. Jest to miejsce dla osób preferujących błogie lenistwo podczas urlopu, a także dla amatorów aktywnych form spędzania wolnego czasu. Polecamy wypoczynek na wielu plażach w okolicy Pałacu, atrakcyjne jeziora dla miłośników wędkarstwa czy żeglarstwa oraz różnorodność szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych. Okolica jest bogata w wiele atrakcji turystycznych oraz miejsc, które można zwiedzić, jak na przykład Pałac i Zespół Pałacowo – Folwarczny w Siemczynie.

Pałac Siemczyno
HOTEL & RESTAURACJA
Siemczyno 81
78-551 Siemczyno
tel/fax: 094 /375 86 21
e–mail: biuro@palacsiemczyno.pl
www.palacsiemczyno.pl

Wojciech Parol
Katarzyna Kucaba

logoDwór Pomorski Luboradza to kompleks wypoczynkowy w skład, którego wchodzą odrestaurowany malowniczy Pałac, pozwalający przenieść się w atmosferę początków XX wieku oraz ,,Pawilon źródlany”, dysponujący 2 salami konferencyjnymi, salą restauracyjno-koncertową na 200 osób oraz SPA i Wellness. Niepowtarzalny nastrój sprzyja wypoczynkowi w ciszy i spokoju, ale także spotkaniom i imprezom w intymnej atmosferze, z dala od ciekawskich spojrzeń. Serwowane potrawy zaspokoją zarówno najbardziej wrażliwe podniebienia jak i największe apetyty. Przy zachowaniu walorów historycznych i naturalnych, dostępne są tutaj również najnowsze osiągnięcia cywilizacji – w każdym pokoju telewizja kablowa, Internet oraz telefon.

Dwór Pomorski Sp. z o. o.
Luboradza 4
78-460 Barwice
tel. 0-94 712 75 06
fax. 0-94 712 75 09
kom. 0-502 727 064
recepcja@dworpomorski.pl
www.dworpomorski.pl

Cukiernia Oskarek

936526_190767761115425_843574843_nCukiernia Oskarek znajduje się przy szczecineckim deptaku, czyli w samym centrum miasta. Cukiernia jest rajem dla wielbicieli słodkości, którzy mogą się rozkoszować wyśmienitymi ciastami, deserami czy lodami w wielu smakach. „Oskarek” to nie tylko pyszne wypieki, ale również przytulne  miejsce, w którym można się zrelaksować przy aromatycznej kawie. W cukierni można złożyć również zamówienie na różnego rodzaju torty okolicznościowe, takie jak: komunie, wesela, urodziny, itp. które są przygotowywane i ozdabiane według życzeń klienta.

Cukiernia Oskarek
ul. 9 Maja 1578-400 Szczecinek
+48 69 52 556 04
https://www.facebook.com/cukiernia.oskarek/?fref=ts

BIURO SZCZECINECKIEJ LOKALNEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ:

Adres biura:
Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna
Ul. Wyszyńskiego 73
78-400 Szczecinek
Tel. +48 94 37 434 03
Fax. +48 94 37 142 49

Dane kontaktowe:
Prezes Zarządu SzLOT – Piotr Misztak
Kierownik Administracji Katarzyna Kowalska – tel. +48 94 37 434 03 – e-mail: sekretariat@szlot.pl
Główna Księgowa - Ewa Butkiewicz – tel. +48 94 37 434 03 – e-mail: ksiegowosc@szlot.pl
Z-ca Kierownika Administracji – Ewa Wiśniewska – tel. +48 94 37 434 03 – e-mail: administracja@szlot.pl
Kierownik Wyciągu do Nart Wodnych i Wakeboardu – Filip Kosiński – +48 94 37 434 03 – e-mail: wyciag@szlot.pl
Główny Specjalista ds. Marketingu i Promocji – Roksana Malinowska – +48 793 999 933 – e-mail: roksana.malinowska@szlot.pl
Dyrektor Academii Nautica – Katarzyna Kucaba – +48 94 37 434 03 – e-mail: katarzyna.kucaba@szlot.pl

DZIAŁANIA SZCZECINECKIEJ LOKALNEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ

SzLOTJesteśmy organizacją dla której ważny jest wysoki poziom realizowanych projektów oraz profesjonalizm. Nasze działania są wielokierunkowe. To z nami zakosztujesz ślizgów na jednym z najdłuższych wyciągów do nart wodnych w Europie, zrelaksujesz się na strzeżonych przez ratowników WOPR plażach miejskich. Służymy pomocą w organizacji spływów kajakowych po najciekawszych zakątkach Pojezierza Drawskiego. Jeśli jesteś pasjonatem jednośladów zapraszamy do skorzystania ze Szczecineckiej Wypożyczalni Rowerów. Jako organizator turystyki odpowiadamy za tworzenie i sprzedaż oferty turystycznej, składającej się z atrakcji regionu Powiatu Szczecineckiego. Gwarancją wysokiego poziomu wykonywanych przez Szczecinecki LOT zadań jest poparcie, jakie wyrażają władze miasta i powiatu względem działalności stowarzyszenia. Samo jego powstanie było wynikiem podpisania listu intencyjnego przez Burmistrza i Starostę. W środowisku branżowym SzLOT stawiany jest jako wzór dla innych lokalnych organizacji turystycznych. Uznanie dla nas wyrazili również partnerzy projektu Civitas Plus Renaissance z tak renomowanych, turystycznych miast jak Perugia we Włoszech, Skopie w Macedonii, Gorna Oryahovitsa w Bułgarii czy Bath w Wielkiej Brytanii. Z nimi wspólnie zrealizowaliśmy duży projekt, którego jednym z priorytetów był rozwój alternatywnych form transportu ułatwiających poruszanie się po mieście. Jednym z zadań SzLOT jest również prowadzenie Centrum informacji Turystycznej, służącego pomocą odwiedzającym miasto turystom. To tam dowiesz się, co słychać w regionie, kupisz mały drobiazg na pamiątkę z wakacji, ale przede wszystkim zarezerwujesz niemalże wszystkie dostępne w Szczecinku atrakcje. Dzięki Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej dzieci w Powiecie Szczecineckim całkiem nieodpłatnie mogą rozwijać swoje umiejętności w Academii Nautica. Zapraszamy do korzystania z pomocy naszej organizacji. Zawsze chętnie służymy dobrą radą i wskazówkami w zaplanowaniu urlopu i pobytu w okolicach Szczecinka. Dzięki nam zakochasz się w Ziemi Szczecineckiej i chętnie tu wrócisz.

CZYM DYSPONUJEMY:

Wyciąg do nart wodnych i wakeboardu ul. Mickiewicza 22 w Szczecinku

Wyciąg do nart wodnych i wakeboardu:

 • Długość wyciągu: 1.100 m
 • Maksymalna ilość osób jednocześnie korzystająca z wyciągu: 12 osób
 • Prędkość rekreacyjna: 28-32 km/h
 • Kształt trasy – pięciokąt, najdłuższy bok-prosta: 320 m
 • Moc silnika: 50 kW
 • Rok produkcji 2008 r.
 • Producent: Rixsen Seilbahnen 85221 Dachau Germany

Wypożyczalnia sprzętu na wyciągu:

 • 10 szt. desek wakeboarowych (2 szt. desek damskich, 2 szt. desek dziecięcych oraz 6 szt. męskich)
 • 2 szt. desek kneeboard
 • 34 kpl nart wodnych (31 kpl dla dorosłych, 3 kpl nart dziecięcych)
 • 28 szt. kamizelek asekuracyjnych
 • 43 szt. pianek w różnych rozmiarach (18 szt. pianek długich, 25 szt. pianek krótkich)

Cable Park

 • Kicker
 • Slider
 • Slalom dla narciarzy wodnych 6 boi najazdowych
 • Skocznia narciarska

Infrastruktura wyciągu do nart wodnych:

 • łódź motorowa 30 km
 • szatnia z 59 szafkami zamykanymi na kluczyk (kluczyk do pobrania w kasie główniej wyciągu do nart wodnych)
 • trybuny na 300 osób
 • 2 platformy nawodne
 • Hot Spot oraz kamera internetowa online
 • barek przy wyciągu do nart wodnych
 • plaża miejska
 • duży parking nieodpłatny znajdujący się naprzeciwko wyciągu

Więcej informacji w zakładce Wyciąg do nart wodnych

wyciąg 1   wyciąg 2

Wypożyczalnia sprzętu ul. Mickiewicza 22 w Szczecinku

Wypożyczalnia sprzętu wodnego:

 • kajaki laminowane 9 szt.
 • łodzie wędkarskie 2 szt. małe (3,1 m x 1,42 m) i 3 szt. duże (3,73 m x 1,52 m)
 • rowerki wodne małe (2 osobowe) 8 szt.
 • rower wodny duży (3-4 osobowy)
 • rower wodny duży w kształcę auta (4 osobowy)
 • rower wodny duży łabędź (4 osobowy)
 • rower wodny duży kaczor (4 osobowy)
 • smocze łodzie 2 szt. (łódź zabiera na swój pokład 20 wioślarzy, sternika oraz bębniarza)
 • kamizelki asekuracyjne 96 szt.
 • łódź do prac technicznych ze sternikiem „PCHACZ”

Wypożyczalnia rowerów:

 • rowery miejskie typu KTM (czerwone) 45 szt.
 • foteliki dziecięce do rowerów 4 szt.
 • przyczepa do przewozu rowerów (ładowność 20 rowerów)
 • riksze 8 szt.

CENNIK WYPOŻYCZALNI SPRZĘTU 2015

wypożyczalnia

Wypożyczalnia kajaków
 • kajaki polietylenowe 1 os. 10 szt.
 • kajaki polietylenowe 2 os. 26 szt. w tym 16 szt. kajaków z możliwością dostawki oparcia dziecięcego
 • kajaki wędkarskie polietylenowe 1 os. 4 szt.
 • kamizelki asekuracyjne 100 szt.
 • wiosła aluminiowe 79 szt. (10 szt. prostych, 69 szt. skrętnych)
 • samochód do przewozu kajaków
 • przyczepa do przewozu kajaków 2 szt. (ładowność 10 szt. kajaków)
 • wózek pod kajak 2 szt.
 • miękkie siedzenia do kajaka 46 szt.
 • dostawka dla dziecka do kajaka 16 szt.
 • nawigacja GPS 5 szt.
 • walkie talkie 5 kpl

Więcej informacji w zakładce  Wypożyczalnia kajaków

Spływy kajakowe

Bezobsługowa wypożyczalnia rowerów miejskich
 • Punkt wypożyczalni przy Centrum Informacji Turystycznej ul. Boh.Warszawy 6a
 • Punkt wypożyczalni przy Mini Aqua Parku – Aqua-Tur ul. Szczecińska 2 (przy wejściu głównym
 • Punkt wypożyczalni na Mysiej Wyspie

W wypożyczalni dostępne są rowery typu KROSS Presto (czarne) 20 szt.
Więcej informacji w zakładce Wypożyczalnia Rowerów 

Taksówki wodne

Taksówka wodna to zabytkowa łódź pamiętająca początek wieku XX, idealna dla lubiących niezwykle klimatyczne rejsy. Taksówka kursuje po jeziorze Trzesiecko, wożąc pasażerów we wskazane przez nich miejsce. To doskonałe uzupełnienie tramwaju wodnego kursującego wg rozkładu godzinowego. Taksówka wodna to idealny środek transportu na weekendowy wypad na Mysia Wyspę (przewóz maksymalnie 8 osób).

Zarezerwuj już teraz:

Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna
Kapitan Jerzy Groblewski Tel. +48 532 590 763

Plaże miejskie

Plaża miejska przy ul. Mickiewicza 22 w Szczecinku obok wyciągu do nart wodnych i wakeboardu

 • plaża strzeżona w wakacje przez 4 ratowników WOPR w godz. 10:00-18:00
 • punkt medyczny
 • łódź ratunkowa wiosłowa
 • pomosty
 • basen kąpielowy
 • boisko do piłki plażowej
 • natryski
 • WC

Plaża miejska przy ul. Kilińskiego, popularnie zwana plażą wojskową

 • plaża strzeżona w wakacje przez 2 ratowników WOPR w godz. 10:00-18:00
 • punkt medyczny
 • łódź ratunkowa wiosłowa
 • WC

Plaża miejska „Mysia Wyspa”, położona w leśnej części Szczecinka

 • plaża strzeżona w wakacje przez 2 ratowników WOPR w godz. 10:00-18:00
 • punkt medyczny
 • łódź ratunkowa motorowa
 • pomost „Mysia Wyspa”
 • leżaki plażowe
 • parasole plażowe
 • WC
 • punkt gastronomiczny
 • stoły piknikowe
 • ognisko (palące się przez cały czas)
 • boisko do piłki plażowej
 • mini plac zabaw

Mysia

Academia Nautica Niepubliczna Placówka Oświatowo-Wychowawcza
 • łodzie żaglowe typu optymist 7 szt.
 • łódź żaglowa typu ISA-407
 • łodzie żaglowe typu 420 3 szt.
 • łodzie żaglowe typu Cadet 4 szt.
 • łódź żaglowa dwumasztowa „Leoncio”
 • łódź żaglowa kabinowa „Kormoran”
 • kamizelki asekuracyjne 39 szt.
 • łódź motorowa (150 km, płetwonurek) 2 szt.
 • łodzie motorowo-wiosłowe (5 km i 8 km) 3 szt.
 • łodzie żaglowe 2 szt.
 • przyczepa pod żaglówki
 • mała przyczepka transportowa
 • bojery 2 szt. (kaski zimowe 8 szt.)
 • sprzęt rekreacyjny: piłki do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, mini boisk a do piłki nożnej 2 kpl., wędki 5 kpl.,
 • batut sportowy
 • sprzęt świetlicowy: gry planszowe, artykuły plastyczne, filmy dydaktyczne i familijne, konsola PS3 z najnowszymi grami

Więcej informacji w zakładce Academia Nautica 

Centrum Informacji Turystycznej ul. Boh.Warszawy 6a w Szczecinku
 • materiały promocyjne, bezpłatne (ulotki, biuletyny, mapki itp.)
 • książki i przewodniki
 • mapy
 • pamiątki ze Szczecinka i regionu
 • materiały promocyjne Pomorza Zachodniego
 • Hot Spot
 • Tablica interaktywna
 • Punkt bezobsługowej wypożyczalni rowerów

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki Centrum Informacji Turystycznej tam zawsze aktualne informacje

Organizator Turystyki

Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna jako organizator turystyki jest wpisana do rejestru organizatorów turystyki w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie pod numerem 5/13.

KLIKNIJ I ZOBACZ VIDEO SzLOT na fali przygody

szlot na fali przygody

PARTNERZY sZLOT

Polska-new-2-bigPOT_logoPomorze_Zachodnie_logologo-zrot   zart
Miasto SzczecinekPowiat Szczecinekosir-szczecinekSapik Szczecinek2 aqua-tur logo 800kotelnica

l1logo kabel  morsy   orle pzw woprspeed

logo_kh_zhp_szczecinek 2ftr15 

Karta-Biegacza-2014-250x360PARTNER_AZPOMORZE