Mysia wyspa, plaże i tramwaje wodne

with Brak komentarzy

Malownicze jezioro nad którym leży Szczecinek zachęca do spędzania nad nim czasu w letni dni. Mieszkańcy i turyści mogą przebierać w różnych sposobach spędzania czasu. Jedną z ciekawszych atrakcji jest unikalny środek transportu – tramwaj wodny. Przy pomocy tego nie typowego pojazdu możemy przemieszczać się nie tylko w różne części parku ale i na drugą stronę jeziora.
Szczecinecki Tramwaj Wodny „Bayern” to jedna  z nielicznych tego typu jednostek w Polsce. Jest integralną częścią miejskiego systemu komunikacyjnego. Kursuje zgodnie z własnym rozkładem jazdy,  zatrzymując się na wyznaczonych przystankach. Zabiera na swój pokład 54 pasażerów. Jego wystrój nawiązuje do jednostek, które przeszło 60 lat temu pływały po szczecineckim jeziorze.

W 2007 roku  Polska Organizacja Turystyczna uhonorowała Bayern prestiżową nagrodą –  „Turystyczny Produkt Roku 2007”. Rejs statkiem trwa około jednej godziny.

„W tym czasie będziecie Państwo mieli okazję zobaczyć Szczecinek z nieco innej perspektywy. Miłośnicy leśnych wędrówek i gotowania  „pod chmurką” będą mogli wysiąść na drugim brzegu jeziora i skorzystać z miejsc przygotowanych do grilowania na Mysiej Wyspie lub udać się na długi spacer po bardzo malowniczym szlaku pieszo-rowerowym, który okala jezioro Trzesiecko.”

“Mysia Wyspa” – to wspaniałe miejsce do spędzania czasu z rodziną w upalne, letnie dni. Spora odległość od rozgrzanych budynków oraz bliskość wody i lasu sprawia że nawet w najbardziej gorące dni możemy tu złapać świeżą bryzę i wypocząć. Jest tu pomost, kąpielisko i plaża na którą piasek został przywieziony z nad morza! Są leżaki, parasole, punkt gastronomiczny i ognisko na którym zawsze można upiec sobie kiełbaskę.

W parku miejskim znajdują się również dwa inne kąpieliska które w sezonie są zabezpieczane przez ratowników. Jest też pomost na którym zjemy świeżą smażona rybę.