Regionalne Centrum Tenisowe w Szczecinku

with Brak komentarzy
Fot. Archiwum Urzędu Miasta w Szczecinku

Regionalne Centrum Tenisowe w Szczecinku, to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce północnej, gwarantujący najwyższy poziom treningów dla wyczynowców i wspaniałą zabawę dla początkujących sportowców.

Cały obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kryte korty są w pełni osłonięte, wyposażone w nawierzchnię ze sztucznej trawy.

W okresie zimowym, poprzez system grzewczy na kortach krytych, utrzymywana jest optymalna temperatura do gry. Latem, dla komfortu użytkowników, istnieje możliwość rozsunięcia kurtyn bocznych, co pozwala na wolny dopływ świeżego powietrza.

Wysokiej klasy zewnętrzne korty ziemne z nawierzchnią ceglaną, wyposażone są w trybuny i oświetlenie pozwalające grać po zmroku. Przez cały rok na kortach RCT trenują zawodnicy we wszystkich grupach wiekowych, skupieni wokół działających w mieście klubów.

Spółka AQUA-TUR z powodzeniem rozwija Akademię Tenisa Ziemnego, której instruktorzy realizują programy: TENIS10 – popierany przez siostry Agnieszkę i Ulę Radwańskie oraz program Polskiego Związku Tenisowego – TENIS EXPRESS, pozwalający nauczyć się gry w tenisa ziemnego szybciej i skuteczniej.

Do dyspozycji graczy są: 3 korty kryte z nawierzchnią sztuczną, 8 kortów zewnętrznych z nawierzchnią z mączki ceglanej, 3 zewnętrzne stoły do ping-ponga, tenisowa ściana treningowa, kort do badmintona oraz wypożyczalnia sprzętu.

AQUA-TUR Sp.z o.o.
ul. Szczecińska 2, Szczecinek
tel. +48 94 372 96 28

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Regionalnego Centrum Tenisowego

Lista obiektów sportowych na terenie miasta Szczecinek