Siłownie plenerowe w Szczecinku

with Brak komentarzy

Siłownie zewnętrzne to na pewno jeden z ciekawszych sposobów na aktywne spędzanie czasu. Urządzenia są zwykle tak dobrane, aby mogły ćwiczyć osoby w różnym wieku, co pozwala ćwiczyć każdemu bez względu na stopień sprawności fizycznej. Siłownie zewnętrzne dają możliwość łączenia aktywności z radością przebywania na świeżym powietrzu. Taki rodzaj siłowni ma przewagę w porównaniu z tradycyjnymi siłowniami czy klubami fitness, gdyż jest ogólnie dostępna i bezpłatna. Siłownie „pod chmurką zyskują coraz większą popularność jako uzupełnienie w parkach, na placach zabaw, plażach, jak również na terenach rekreacyjnych i wypoczynkowych niemal w każdym zakątku naszego powiatu. To bezsprzecznie doskonały sposób na poprawę kondycji i aktywność fizyczną dla wszystkich osób, które mają ograniczone możliwości ćwiczeń domowych.

Na terenie Miasta Szczecinek ulokowanych zostało ponad 20 takich zielonych siłowni w różnych częściach miasta. W tym 4 specjalnie przystosowane do „Street Workout-u”. Natomiast Gmina Szczecinek również oferuje 20 siłowni plenerowych. Na szczególne wyróżnienie zasługują siłownie w miejscowościach Gwda Wielka, Gwda Mała, Omulna, Parsęcko, Turowo oraz Wierzchowo.

W gminie Barwice znajdziemy jedną siłownię zewnętrzną w samych Barwicach, obok Boiska Orlik, przy ul. Pomorskiej. Oprócz tego urządzenia do ćwiczeń ulokowane zostały także w miejscowościach Łeknica oraz Stary Chwalim.

Gmina Biały Bór stawia na rekreację na świeżym powietrzu i na jej terenie zostało umieszczonych łącznie ponad 25 urządzeń w 10 miejscowościach: Biały Bór, Biała, Drzonowo, Kołtki, Przybrda, Sępolno Wielkie, Biskupice, Kaliska, Świerszczewo, Biały Dwór.

Gmina Borne Sulinowo gwarantuje mieszkańcom oraz turystom 5 siłowni zewnętrznych umiejscowionych w najbardziej urokliwych jej zakątkach. Na świeżym powietrzu możecie poćwiczyć w miejscowościach: Liszkowo, Silnowo, Uniemino, Śmiadowo oraz Krągi.

Lista obiektów sportowych na terenie miasta Szczecinek