Stadion lekkoatletyczny przy Zespole Szkół Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku

with Brak komentarzy
Fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Szczecinku

Przy  Zespół Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku (dzielnica Świątki) znajduje się nowoczesny stadion lekkoatletyczny. Powstał on w miejscu, gdzie wcześniej  znajdowało się boisko szkolne i strzelnica. Kompleks ten został wyposażony w sprzęt sportowy o standardzie pozwalającym na uzyskanie certyfikatu IAAF i świadectwa PZLA kategorii IV. 

Do dyspozycji osób tam trenujących są: 8-torowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, 6-torowa bieżnia okólna o długości 400 m, rów z wodą do biegu z przeszkodami, skocznia do skoku w dal z oddzielnymi rozbiegami i ze skocznią na każdym końcu rozbiegu, skocznia do skoku wzwyż, skocznia do skoku o tyczce, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, dwie rzutnie do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu oszczepem oraz terenu rozgrzewkowego (bieżnia dwutorowa o długości 80 m, skocznia w dal i wzwyż).

Płyta główna stadionu pokryta została trawą naturalną i ma powierzchnię około 7600 m2 z wytyczonym boiskiem do gry w piłkę nożną. Dwukondygnacyjne zaplecze sportowe jest zgodne z wymogami dla stadionów kategorii IV. W budynku tym znajdują się: szatnie, łazienki z toaletami, pokoje trenerów, sędziów, opieki medycznej, fizykoterapii, odnowy biologicznej, jak również magazyn na sprzęt zawodniczy, sędziowski i pomiarowy. Całość to powierzchnia o wielkości 312,8 m2 zabudowy. Zamontowane trybuny stalowe pozwalają na oglądanie odbywających się tam wydarzeń przez 600 widzów.

Cały kompleks lekkoatletyczny, wraz z płytą boiska, jest ogrodzony systemem paneli stalowych z furtkami i bramami wjazdowymi. Ponadto, obiekt ten wyposażony jest w nagłośnienie, monitoring, wewnętrzną instalację alarmową i przeciwpożarową oraz przyłącza energii elektrycznej, wody, odbioru ścieków i wód deszczowych.

Stadion lekkoatletyczny, Zespół Szkół nr. 6 im. S. Staszica
ul. Staszica 15, Szczecinek
tel. +48 94 37 310 89
Zespół Szkół Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku

Lista obiektów sportowych na terenie miasta Szczecinek