Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich

with Brak komentarzy

30 stacji i ponad 200 rowerów funkcjonuje w Szczecinku w ramach Szczecineckiej Wypożyczalni Rowerów Miejskich. To pierwszy taki system rowerowy, który jest alternatywą do tradycyjnych środków transportu w naszym mieście. Pomimo pewnych obaw przy jego planowaniu i wprowadzaniu w życie okazało się, że stał się on bardzo popularny, zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Szczecineckie rowery, także z sprawą niewielkich opłat jakie wiążą się z ich wypożyczaniem, służą osobom z nich korzystającym zarówno do załatwiania spraw bieżących jaki i do celów rekreacyjnych.

Stacje rowerowe rozlokowane są w newralgicznych punktach Szczecinka, w bezpośredniej bliskości przystanków Komunikacji Miejskiej.

Rowery wypożycza się za pomocą Aplikacji SWRM, którą można pobrać z Google Play lub AppStore zupełnie za darmo.  Aby móc z niej w pełni korzystać należy się zarejestrować i doładować konto. W aplikacji zarezerwujemy i wypożyczymy rower, sprawdzimy stan konta, zlokalizujemy stacje i sprawdzimy stan rowerów.

www.rowery.szczecinek.pl