Juchowo Farm

with Brak komentarzy

Juchowo Farm to edukacyjne gospodarstwo ekologiczne z misją i pasją.

Morenowy krajobraz Pojezierza Drawskiego, na którym położone jest Juchowo oraz dziewicze walory przyrodnicze okolicy z dużym udziałem lasów i jezior sprawiły, że tereny te w przeszłości były słabo zaludnione i uprzemysłowione, a głównym zajęciem ludności była uprawa ziemi i  hodowla zwierząt.

Aby zachować naturalne wartości tego regionu i utrzymywać jego  niepowtarzalny charakter dla obecnych i przyszłych pokoleń, przed ponad 20 laty powstała międzynarodowa inicjatywa „Projekt Wiejski Juchowo-Radacz-Kądzielna”.  Przyczyniła się m.in. do powstania na obszarze 1900 ha certyfikowanego ekologicznego i biodynamicznego gospodarstwa rolnego JUCHOWO FARM z uprawą pradawnych odmian zbóż, roślin oleistych, warzyw, ziół oraz hodowlą krów mlecznych w zgodzie z naturą.  W ramach Projektu Wiejskiego rozwijają się obszary, takie jak: edukacja i pedagogika,  zakład  dla osób z niepełnosprawnością,  ochrona przyrody, badania naukowe oraz tradycyjne rzemieślnicze przetwórstwo.

Przestrzeń agroturystyczna i gastronomiczna

Na terenie gospodarstwa oferujemy Państwu w każdy dzień tygodnia odpoczynek na łonie natury nad brzegiem jez. Juchowo, przy którym znajduje się teren rekreacyjny wraz z drewnianym placem zabaw dla dzieci oraz zagroda edukacyjna owiec, kóz, świń, gęsi oraz kur. Spacer po dziedzińcu gospodarstwa to również możliwość obserwacji kwiatów i ziół, oraz owadów na łąkach kwietnych.

W trakcie pobytu zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty gastronomicznej:

  • od poniedziałku do piątku: obiady serwowane są w klimatycznej kuchni,
  • w weekendy: dla grup pow. 10 osób,  po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub sms, +48 661 584 248;
  • możliwość przygotowania dań wegetariańskich, wegańskich, bezglutenowych oraz bez laktozy.

Staramy się, aby posiłki były wytwarzane z najwyższej jakości surowców ekologicznych produkowanych metodami biodynamicznymi oraz od pochodzących od regionalnych dostawców.

Dla chętnych spędzenia dłuższego czasu w naszym projekcie dysponujemy miejscami noclegowymi, w tym w klimatycznym drewnianym domu. Możecie Państwo liczyć w nim na większą swobodę, gdyż dom stoi na uboczu, z dala od głównej drogi. Prowadzi do niego aleja kasztanowców, a od strony lasu ścieżka wyznaczona przez szpaler dębów. Z każdego okna rozpościera się przepiękny widok na jezioro, las i łąki. Jedyne głosy, które usłyszycie to muczenie krów, rżenie koni czy pianie koguta- to bliżsi i dalsi sąsiedzi. Wypoczywając w drewnianym domu zyskacie niezależność oraz swobodę, którą daje w pełni wyposażona kuchnia, jadalnia i pokój gościnny. W przytulnych pokojach jak i we wspólnej przestrzeni panuje ciepły i domowy klimat.

Oferta handlowa

Zapraszamy również do zakupów w sklepiku gospodarstwa, w którym znajdziecie Państwo m.in. pieczywo, mąkę, warzywa, mleko, nabiał, sery, soki, przetwory, wędliny oraz inne produkty pochodzące z gospodarstwa. Oferta wraz z informacją o godzinach otwarcia sklepu znajduje się na naszej stronie internetowej. 

Tematyczne Dni Otwarte

W ramach Dni Otwartych oferujemy m.in. zwiedzanie farmy z przewodnikiem, w tym ekologicznej hodowli krów mlecznych i cieląt w zgodzie z naturą. Będzie również możliwość skorzystania z naszej bogatej oferty gastronomiczno-handlowej.

Oferta edukacyjna

Biodynamiczne gospodarstwo ekologiczne Juchowo Farm to atrakcyjne miejsce angażujące wszystkie zmysły, by doświadczać  przyrody, zjawisk oraz współdziałania człowieka z przyrodą:  hodowla zwierząt w zgodzie z naturą, założone łąki kwietne,   oczka wodne i „zielone dachy”, gospodarka pasieczna, mała retencja wodna oraz tradycyjne rękodzielnicze przetwórstwo na bazie surowców z gospodarstwa.

Oferujemy: warsztaty edukacyjne, projekty letnie dla dzieci i młodzieży, praktyki uczniowskie i studenckie, wizyty studyjne.

Nasze gospodarstwo ekologiczne jest członkiem certyfikowanej Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych.

Lokalizacja

Jeżeli dojedziecie Państwo do nas  samochodem – dysponujemy parkingiem. Jeżeli rowerem lub pieszo – jesteśmy na szlaku trasy rowerowej nr 10, przebiegającej przez miejscowości: Szczecinek, Dziki, Jelonek, Ciemino, Silnowo, Juchowo i Parsęcko.

W miejscowości Silnowo, 5 km od Juchowa, znajduje się najbliższa stacja kolejowa, będąca w bezpośrednim połączeniu kolejowym z Pomorzem Zachodnim.

Kontakt

Juchowo Farm

Juchowo 54a, 78-446 Silnowo

Tel. +48 94 37 538 21

E-Mail: info@juchowo.org

Homepage: www.juchowo.org

Gospodarstwo w Juchowie to idealne miejsce, aby pobyć w naturze. U nas możesz rozkoszować się urokami wsi, odpocząć i zrelaksować się o każdej porze roku. Możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego są niezliczone, od spływów kajakowych, wycieczek pieszych, rowerowych (jesteśmy Miejscem Przyjaznym dla Rowerzystów) po wędkowanie w pobliskich jeziorach, zbieranie grzybów czy kasztanów. Zimą to dobra baza wypadowa dla miłośników narciarstwa biegowego oraz możliwość morsowania.

Z dala od przemysłu, hałaśliwych autostrad możesz doświadczyć życia  w zgodzie z naturą. Piękne, pagórkowate krajobrazy okolic Juchowa, smaki dzieciństwa, wiejska zagroda, aktywności związane z życiem na wsi w rytmie pór roku  – to i wiele więcej czeka na Państwa w Juchowo Farm – serdecznie zapraszamy!

Noclegi | Juchowo Farm