Relacja z Podlodowych Zawodów Wędkarskich o “Puchar Burmistrza Szczecinka”

with Brak komentarzy

W ubiegłą niedzielę – 14 lutego, Miasto Szczecinek i Okręg Koszaliński PZW zorganizowały sportowe podlodowe zawody wędkarskie o „Puchar Burmistrza Szczecinka” – areną zmagań było jezioro Wilczkowo.

Rywalizacja przebiegała w dwóch dwugodzinnych turach, w następujących kategoriach: Mistrzostwa Okręgu Koszalińskiego PZW, Otwarte Mistrzostwa Szczecinka i najlepszy zawodnik ze Szczecinka. Zgłosiło się do niej 28 wędkarzy, między innymi  z Koszalina, Barwic, Szczecinka, Drawska Pomorskiego i Złocieńca, a także z tak odległych miejscowości jak Gdańsk czy Świecie.

Organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody, o bezpieczeństwo (WOPR), a także o to, aby każdy z uczestników miał dostęp do ciepłych posiłków, kawy czy gorącej herbaty.

Co prawda, w przeciwieństwie do treningów, które pokazały potencjał jeziora Wilczkowo,  podczas zawodów ryby nie chciały zbytnio współpracować, to jednak stwierdzić trzeba, że zwycięzcami zostali wędkarze, którzy od początku byli zaliczani do faworytów.

Po zakończeniu drugiej tury zmagań, sędzia główny Jan Kujawski, ogłosił wyniki oficjalne zawodów o  „Puchar Burmistrza Szczecinka”. Przedstawiały się one następująco:

Najlepszym zawodnikiem ze Szczecinka został Garush Poghosyan – koło PZW Jesiotr Szczecinek, który w klasyfikacji generalnej zajął 4 miejsce.

Ceremonię dekoracji zwycięzców zaszczycili swoją obecnością v-ce burmistrz Szczecinka Maciej Makselon oraz członek Zarządu Okręgu PZW Koszalin Jan Ciszek.

Serdeczne podziękowania kierujemy do: burmistrzów miasta Szczecinek – Daniela Raka i Macieja Makselona;  Okręgowego Kapitanatu Sportowego – Bogusława Siewieli i Ryszarda Dzikiewicza;   Zarządu i biura  Okręgu Koszalińskiego PZW; Krzysztofa Kowalczyka – reprezentującego koło PZW Jesiotr w Szczecinku i wszystkich firm, osób i instytucji, które pomagały nam przy zawodach o „Puchar Burmistrza Szczecinka”.  

Osobne podziękowania należą się mediom, które relacjonowały nasze zawody: TV Gawex, TV Zachód, szczecinek.com (Temat), iszczecinek.pl, miastozwizja.pl, Głos Koszaliński i Radio Koszalin.