WIELKA RYBNA FIESTA !

with Brak komentarzy

Pierwsza edycja „Rybnej Fiesty”, odbędzie się w dniach 15-16 czerwca 2019 r. na terenie Parku Miejskiego w Szczecinku. Współorganizatorami wydarzenia są: Miasto Szczecinek oraz Powiat Szczecinecki.

Głównym celem tego pionierskiego wydarzenia jest rozwijanie zainteresowania naszym regionem od zawsze związanego z wodą i rybami, popularyzacja wiedzy i świadomości ekologicznej, propagowanie żywności ekologicznej oraz produktów regionalnych i tradycyjnych. Mamy nadzieję, że „Fiesta” na stałe wpisze się do kalendarza imprez województwa zachodniopomorskiego i powiatu szczecineckiego.

W wydarzeniu udział wezmą liczne podmioty, między innymi: Fundacja Ratuj Ryby – która poprowadzi ekologiczne warsztaty dla dzieci oraz edukacyjne rejsy statkiem spacerowym po jeziorze Trzesiecko, Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty – który zaprezentuje działanie straży rybackiej i przeprowadzi animacje dla najmłodszych, Wiadomości Wędkarskie – spotkanie z dziennikarzami na co dzień zajmującym się wędkarstwie oraz szkolenie wędkarskie dla dzieci i młodzieży, PZW Koszalin – dający możliwość zdania egzaminu na kartę wędkarską, Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior – dni otwarte. Podczas „Fiesty” odbędzie się również jarmark wyrobów domowych oraz rękodzieła. W tych dniach, na terenach trwania imprezy, dania z ryb serwować będzie burmistrz oraz starosta. Oprócz tego w programie:
o Gotowanie z Burmistrzem i Starostą,
o Prezentacja tajników kuchni Warcisława, wg. Szefa Łukasza Szymańskiego,
o Liczne atrakcje i animacje dla dzieci,
o Warsztaty i zabawy edukacyjne,
o Eko rejsy,
o Stoiska gastronomiczne
o Stoiska z regionalnymi wyrobami, rękodzieło
o Mini disco,
o Liczne Gry i konkursy z nagrodami,
o Pokaz sztuki kulinarnej Jakuba Wolskiego – uczestnika Hell’s Kitchen
o Konkurs „Kto najszybciej zje 1kg fish burgera”.
o Degustacje i prezentacje domowych przetworów rybnych,
o Kino plenerowe

Wydarzenie to będzie także okazją do rozegrania integracyjnych zawodów wędkarskich, w których w parach rywalizować będą dzieci i młodzież z grupy wędkarskiej „Catch&Release” działającej przy CEEiRJ oraz ze specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego. Ta impreza to będzie to najlepsza okazja do kreatywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie w znakomity sposób przyczynić się do uatrakcyjnienia wypoczynku mieszkańców miasta oraz turystów.